| anonim_4396 a întrebat:

am un apetit foarte ridicat, mananc foarte mult pe zi și asta e șocant deoarece eu nu mancam aproape deloc pe zi acum câteva săptămâni. Acum numai la mancare mă gândesc, azi am mâncat super mult pana la ora asta și nu mai mananc.
Imi dați va rog niște sfaturi cum sa nu imi mai fie așa de foame? Am nevoie pentru ca o sa ma ingras și asta o sa fără rau sănătății mele.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| aumih16 a răspuns:

Vai tu bestie mica ce estilaughing ai de ***!

| DovleacTurbat a răspuns:

Ia zi-ne ce ai mancat asa mult pana acum? In cantitati te rog.

| missfatadelatara a răspuns:

Vai tu!

O sa faci un bebe.

| anonim_4396 explică (pentru missfatadelatara):

Da, o sa fac un bebe la 12 ani laughing)

| missfatadelatara a răspuns (pentru anonim_4396):

Atâta timp cât ai menstruație e posibil și la 11. happy

| T2LS a răspuns:

1. Fă un control la medic. O dereglare a organismului nu apare din nimic.
2. Să nu te gândești la faptul să reduci consumul de mâncare foarte mult, cum fac mulți, sau să nu mai mânânci. Mânâncă normal și nu te vei îngrășa. De asemenea, după ce ai consumat multe alimente într-o perioadă scurtă, dacă faci o pauză bruscă doar îți vei deregla organismul mai mult.
3. Nu te mai gândești acolo. Consumi o portocală sau un măr când simți că nu mai poți de foame, citești o carte, te joci un joc pe calculator, ieși pe afara la o plimbare etc. Faci ceea ce este necesar ca gândul să nu-ți mai stea acolo. Nu există nu pot.
Mai multe vei discuta cu medicul, dacă o să mergi.

| David_Vaduva_1998 a răspuns:

E de la organismul tau te-ai abtinut de la mancare pe termen scurt sau lung depinde acum organismul cere dublu sau triplu si pui grasime extrem de repede dar daca mananci 3 mese pe zi sa zicem Neaparat timp de 3 zile o sa iti revi

| Stefaniaelena1234 a răspuns:

Cel mai sigur ar trebui sa vb cu parintii sa te duca la un medic.

| Florinamariaanca78 a răspuns:

Poate ca ai luat candva, niste medicamente de pofta de mancare etc
Si cred ca acum is fac rezultatul medicamentele!
Zic eu!