| iurcyk a întrebat:

Amu un pic probleme cu sanatatea am avut nu demult intoxikatie toxica la ficat de la consumul excesiv de alcool am primit un curs de lecuire dar nu mi-am vindecato pina la urma as vrea sa-mi dati niste sfaturi cum sa ma vindec prin metode traditionale cu ierburi... dar nu cu medicamente puteti sa ma ajutati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

Evitarea alcoolului este esentiala, apoi alimentatia sanatoasa, hidratarea si un tratament pe baza de silimarina luat pe termen lung. http://www.i-medic.ro/......-de-alcool

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat