| george2431 a întrebat:

As dori din tot sufletul sa ma puteti ajuta sa scap de aceasta problema pentru ca nu mai suport.
Saptamana trecuta, miercuri, nu am putut sa adorm si chiar nu inteleg de ce, pur si simplu am stat in pat si am incercat sa adorm pana am realizat ca este 8 dimineata si m-am dat jos din pat(mentionez ca m-am dus sa ma culc la ora 1, asa cum fac de obicei).
Obosit fiind, ziua urmatoare mi-a fost rau, stiti cum e, stari de voma, etc.
Dar, de atunci, tot am aceste simptome, chiar daca ma culc... Ca sa va explic mai clar, ma culc, si cand ma trezesc, indiferent ca e 8, 9, 10, 11, imi este rau si imi vine sa vomit, iar cand ma duc la toalete, scaunul e moale sau chiar apa chioara... Iar pofta de mancare nu prea am decat rar.
La inceput am crezut ca am racit la stomac, ca e un mic deranj dar deja a trecut o sa saptamana si imi este rau in fiecare zi...
Inca nu am fost la doctor desi ma gandesc sa ma duc cat mai curand... Aveti idei? Ce as putea sa am sau cum sa rezolv?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Elena_Alexandra_Ell_M_1997 a răspuns:

Cred ca ai gastrita.Am avut si eu si asa am patit si eu.Ar fii bine sa consulti un medic si sa-ti prezica unele medicamnte bune

| george2431 explică (pentru Elena_Alexandra_Ell_M_1997):

Stomacul nu ma doare

| Elena_Alexandra_Ell_M_1997 a răspuns (pentru george2431):

Hmm? Atunci ar fi bine sa te duci la un control.Decat sa stai sa tot vomiti intruna mai bine faci un control.

| george2431 explică (pentru Elena_Alexandra_Ell_M_1997):

Asta e faza, nu pot sa vomit, doar am senzatia de voma

| Elena_Alexandra_Ell_M_1997 a răspuns (pentru george2431):

Asta e chiar ciudat.Sincer cred ca nu poti vomita pentru ca n-ai ce. Dubios.Ti-am zis fa un control ca poate mai tarziu o sa regreti ca nu te-ai dus la unul