| qwertpro a întrebat:

As vrea mult un raspuns doar de la cei care au trecut prin asta. Extragerea molarului din minte este dureroasa daca el creste corect numai ca este deja cariat si trebuie scos? si cam cat timp dureaza procedura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Extragerea molarului din minte?
Daca ai un molar IN MINTE, viziteaza un psiholog, el ITI POATE EXTRAGE MOLARUL DIN MINTE

| calusar a răspuns:

Completare la răspunsul anterior:
La mine a durat vreo 15 minute, și nu m-a durut cam deloc. Totuși, asta e de la caz la caz.

| Sasham a răspuns:

Vizitează un dentist... El îți poate spune cel mai bine... Aici sunt doar păreri.