| SpikLo a întrebat:

As vrea sa slabesc putin. Am 15 ani sunt baiat 1.68 si nu stiu fix cate kg am... dar am ceva burtica si nu imi place deloc :d. Nu vreau sa fac foametea si vreau sa mananc dupa 6 deoarece ma culc la 2-3 dimineata...Si nu vreau sa merg la sala. Nu stiu ce sa mananc dimineata la pranz si la cina. (nu mananc porc si nu imi plac lactatele)
Si apropo http://imgur.com/aR1tixD am incercuit pe poza cu rosu 2 chestii nu stiu cum se numesc ..cum pot face si eu sa am asa?:)))

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| eXtreme21 a răspuns:

Ca sa slabesti trebuie sa transpiri! Fa exercitii acasa, sau poti sa alergi pe afara si incearca sa mananci sanatos. Ca sa faci ca alex velea trebuie sa scapi de burta si o sa apara de la sine.

| SpikLo explică:

Daca dau drumu la aer conditionat si fac super cald in casa si transpir e bine?laughing)))

| AlexandraAndreea121290 a răspuns:

Pai trebuie sa mananci cat mai sanatos stii gen fructe, legume si mai putine grasimi. sa faci sa zicem 50-60 abdomene pe zi daca poti normal, sau incepi cu 20-30 si cresti si tot cresti din ele. iti trebuie multa munca. si eu aveam burtica si am vrut sa scap de ea si a mers chiar daca sunt fata happy