| adrili10 a întrebat:

as vrea sa va pun o intrebare.as vrea sa slabesc si nu stiu cum adica nu stiu ce sa mananc si ce sport sa fac am 14 ani am 1.75 m si am 86 kg.dau funda primului raspuns bun si care m-ar putea ajuta. vreau raspuns rapid funda
.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AnnaAnnne a răspuns:

1.ar trebui sa slabesti cam 20 de kg trebuie ca inaltimea ta sa fie mai mare cu 10 decat nr de kg
2.inotul o sa te ajute sa te inalti, sa slabesti foarte mult, sa. Ti faci un spate drept si sa iti dezvolti muschii, precum si basket. Ul sau poti sa alergi in fiecare seara pe racoare
3.mananca mancare sanatoasa fructe si legume fara ciocolata si fastfood DELOC si poti manca la masa de pranza putin piept de pui fiert, dar putin si sa nu mananci alt fel de carne.
Tine dieta asta timp de 2 saptamani ia o pauza de 4 zile si dupa aceea o ti din nou si faci tot ce Ti. Am spus mai sushappy

| adrili10 explică (pentru AnnaAnnne):

Fac tot dar sa stii ca eu sunt din maramures si nu sunt prea mute bazine de inot si acceste care sunt sunt in aer liber si la micul dejun si cina ce sa mananc
?

| Cosmin86 a răspuns (pentru adrili10):

La micul dejun :

- grasimi sanatoase ( masline, ulei de masline, etc. )
- proteine ( oua, branza )
- carbohidrati ( paine cu cereale, etc. )

La cina :

- proteine ( carne slaba, fiarta sau pe gratar, pui, curcan, peste )
- salata
- putina branza degresata daca vrei