| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! aseară mă simțeam puțin rău și tuseam. m-am culcat, și m-am trezit pe la 6 dimineață, deoarece mă durea in gat și îmi era sete. când am incercat să mă ridic din pat, mă simțeam paralizat, când m-am ridicat în cele din urmă din pat, eram foarte ametit și mergeam Intr o parte. am băut un ceai fierbinte, pentru a calma durerea din gât și m-am pus înapoi în pat. am adormit și la ora 9 când m-am trezit, nu mai știam să merg, ori așa simțeam eu. și acum am o stare de somnolenta dar nu pot dormi deoarece o sa merg la școală în 2 ore și am și teme
aveți un sfat pentru a scăpa de senzația asta? este doar o răceală sau este mai grav? mulțumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este o raceala destul de serioasa. Ar fi bine sa mergi la medic.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti racit de aceea te simti asa

| mihai69 a răspuns:

Și cum vrei să mergi la școală când abia te ții pe picioare în casă?
Și la școală ce să faci? Să mai îmbolnăvești vreo 10 colegi și o parte din familiile lor? Tu realizezi ce prostie vrei să faci?!?

| Brizbriz a răspuns:

Sigur, telefon la 112 si urlat ca ai covid
99.99% ca si ai

| Dragosdoar a răspuns:

Trebuie sa stai acasa si sa-ti faci un test de covid

| gigite a răspuns:

Se cheama "omicron" - se va lasa cu o tuse de zile fff mari, mucus/flegme si ceva transpiratie si ...etc....in privat iti pun tratament,

| Horia392 a răspuns:

Pentru gat poti folosi albastru de metilen