| raul230 a întrebat:

Astăzi am avut prima Țigara după 8-7 luni, nu prea știu sa fumez dar puteți sa îmi ziceți dacă fumatul poate cauza acnee? Și este ceva dacă am avut a-3 Țigara? Nu fumez ca alții de 5-6 ori pe zi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, fumatul nu provoaca acnee, dar o igiena precara o provoaca.

| sierra1 a răspuns:

"dacă fumatul poate cauza acne" nu e sigur dar impotență, da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai fumat 3 țigări în 8 luni adică?

| raul230 explică (pentru anonim_4396):

Nu 2 acum 8 luni și una astăzi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru raul230):

Am o criză de râs laughing))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi bine să te oprești acum. Mai târziu e mult mai greu, te sfătuiesc din experiență. Fumatul poate cauza acnee când fumezi foarte mult, nu din câteva țigări.

| patrik986 a răspuns:

Se zice ca tigarile afecteaza tenul (usuca pielea, etc) dar nu stiu daca provoaca acnee, in principal acneea apare din cauza instabilitatii nivelului de hormoni si se manifesta cel mai mult in perioada adolescentei cand hormonii o iau razna.