| mjynhgfbvdc a întrebat:

Salut TPU! Azi am avut o stare super nasoala toata ziua si aseara. Nici nu prea am putut sa dorm si ma si îngrijorează putin. Sunt si foarte anxios si am reusit sa adorm abia la 7 dimineata.
Cum sa scap de starea asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| raMLesS a răspuns:

Apuca-te de sport bossule, de lupte (kickboxing de preferat), apuca-te de ridicat greutati, lucrurile astea te disciplineaza si o sa ai o stima de sine foarte ridicata.

| MrAM a răspuns:

Incearca sa iti reamintesti ce anume ti-a declansat starea. Daca e doar o seara nu-i panica, insa daca persista trebuie inlaturata/ameliorata cauza ce-ti declanseaza anxietatea.

| Kiran a răspuns:

Personal, starea asemanatoare cu explicatia ta mi-o provoaca 'teama' de esec, adica sunt nesigur daca am procedat corect sau nu intr-un moment al zilei. Calmeaza-te oricare ar fi motivul, nu poti sa faci lucrurile total perfect si gandeste-te ca ai gresit ca orice om, fie el un simplu muncitor sau director renumit.

| MyNameisEduard a răspuns:

Ascultă niște muzică pozitiva,vorbește cu un prieten dacă te stresează ceva,chiar daca vorbiți online(chiar ajută),chiar daca nu ai cu cine fă o plimbare cu bicicleta sau pe jos, fă o activitate care te relaxeaza, mănâncă dulciuri.
Și eu am anxietate dar știu sa ma descurc cu ea, sper sa te ajute ceva de aici, o zi bună! happy

| mjynhgfbvdc explică (pentru MyNameisEduard):

Si eu stiu sa ma descurc cu ea, dar uneori cand ma lovesc si multe chestii nadoale din jur e mai greu.
Voiam sa vad si parerile altora, mersi de raspuns