| XcritiX a întrebat:

azi am facut sex cu prietena mea si nu am folosit prezervativ. ce sanse sunt ca ea sa ramana insarcinata daca eu nu mi-am dat drumul in ea, ei ii vine menstruatia neregulat. dau funda celui ce imi spune sansele ca ea sa ramana insarcinata

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca esti foarte foarte sigur ca nu ai scapat nici o picatura de sperma (si ai macar 5-6 ani de experienta ca sa iti sustii siguranta asta), atunci riscul de sarcina e undeva intre 25 si 30%

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Ai sanse mari! Daca nu ma insel, 5-10% daca e cum ai zis (acum depinde si de perioada cind ai facut-o functie de ciclul ei). Nu trebuie sa iti dai drumul ca unul dintre acei jucausi sa ajunga la ovul si sa il fecundeze, oricum, si fara sa iti dai drumul citeva zeci sau sute au patruns in ea, si de aceea exista acest pericol.

Răspuns utilizator avertizat
| JustAnotherUser a răspuns:

Sansele sunt mici daca spui ca nu ai ejaculat in ea. Ceva gen 30%, sa zic happy Dar sa fiti mai atenti data viitoare. S-ar putea ca acum sa ai noroc dar data viitoare nu se stie. straight face