| Blackberry^^ a întrebat:

Azi am fost la bijuterie si mi-am dat a doua gaura in ureche cu pistolul. Doamna care mi-a dat gaura mi-a spus sa o spal cu ceai de musetel din 2 in 2 zile, dar chestia este ca mai multe persoane mi-au spus sa nu folosesc musetel. Deci ce ar trebui sa folosesc pentru a nu mi se infecta si cum sa folosesc? FUNDA (:

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| BuBuRuZaForEver a răspuns:

Buna! Eu am 5 gauri intr-o ureche si mi le-am dat singura, daca vrei sa nu se infecteze da cu scuipat pe fiecare zi si invarte usor cercelul.Iar la bijutier cand mi-am facut gaura in nas tot cu scuipat mi-a zis sa dau si sa invart cercelul usor.Iar in buza cand mi-am dat la bijutier gaura mi-a zis sa imi clatesc o data la 2 zile cu apa cu sare.Deci niciodata nu am folosit ceai nu mi-a zis nici un bijutier! Si nici nu s-a infectat asa cum am facut eu!

| Abcd_3874 a răspuns:

Si eu am o gaura in ureche daca cu pistolul.la o bijuterie si mi s-a infectat.nu mi-am dat cu nimic.dar prietena mea s-a dat cu ceai de musatel si nu s-a infectat...

| Opincaru_Alexandra_1997 a răspuns:

Poi...eu am auzit ca sa nu ti se infecteze dai cu spirt..doar atat stiu..si nu am auzit ca sa nu se infecteze trebuie sa dai cu ceai de musetel

| Denisa_6007 a răspuns:

Pai eu stiam de musetel doar ca inflameaza acneea.acum nu mai stiu ce face pentru piercing...
Eu cunosc cateva persoane care si-au dat singure gaura in ureche, ba chiar si in buza (!?!) si nu am auzit nimic de musetel...adica chiar nimic...big grin