| Cryss19 a întrebat:

Azi de dimineata am avut meci, am terminat pe la 12, am ajuns acasa am mancat iar dupa m-am pus sa dorm. Dupa ce m-am trezit, m-am ridicat din pat si am simtit o durere insuportabila la genunchi. Nu stiu din ce cauza sa fie pentru ca num-am accidentat si nu am cazut sau cv. Puteti sa-mi dati un sfat sau cv (sa nu-mi ziceti sa merg la doctor ca aia stiam si eu sa fac ).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să nu fie deranjată rotula, vezi ce spune medicul de familie, mâine.
Lasă piciorul în repaus.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil in timpul meciului cum ai fost incalzit sa fi facut vreo indire de muschi pe lateral la genunchi sau sa te fi lovit de cineva si sa nu te fii durut.Eu am patit-o tot asa la un meci si dupa ce m-am trezit aveam o vanataie de 9-12 cm pe genunchi iar in timpu meciului nu m-a durut

| MrAnderson a răspuns:

Salut,

Cred ca e vorba de o deplasare de rotula, iar in timpul somnului ti s-a inflamat zona.
Mergi la un doctor si se rezolva.

Cu stima,
Neo

| DraudeS a răspuns:

Buna seara!

Pot fi mai multe motive pentru respectiva durere, principala cauza ar fi supraefortul depus la sport.
Asteapta 48 de ore, iar daca durerea nu trece consulta un medic.

Sanatate!