| Gabryel133 a întrebat:

azi dimineata am observat ca o mica parte din maseaua de minte se vede si ma doare foarte tare de cateva zile, ce ar trebui sa fac? adica, exista ceva sa mai linisteasca durerea? mai ales cand mananc, nici nu pot sa musc calumea sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Adica acum erupe maseaua de minte asta vrei sa ne zici?
Mergi la medicul de familie si el te av indruma, de obicei daca este maseaua de minte si aceasta abia iese nu prea poti face nimic in afara de calmante.
Daca este deja crescuta si doare aceasta se scoate, cel mai adesea prin operatie daca are radacina inversa, dar stai linistita toti ne-am scos maselele de minte si nu doare atat de tare!
In cazul tau abia iese asa ca nu iti face mari probleme, mergi la medicul de familie cum ti-am spus si va sti sa te indrume mai departe.

| Gabryel133 explică (pentru Simpatic):

Ok, maine ma voi duce la medicul de familie sau la un dentist sa vad ce zice
Mersi pentru raspuns oricum happy

| ralucaiuliana3 a răspuns:

Eu zic sa te duci la un dentist..sa nu ai probleme mai grave