| Alexb89 a întrebat:

Azi noapte pe la 5 m-am trezit cu o durere de burta, de frica m-am palpat in zona abdominala unde ii Colonu sigmoid și simt la mâna o umflatura tare ca și cum era o banana acolo și era tare ca un mușchi încordat, dupaceea am avut scaun tare și umflatura de acolo o dispărut. oare sa se umfle așa tare Colonu încercând sa treacă materiale fecale pe acolo? am fost la urgentă și mi-au zis ca este normal! Normal sa simpti la mâna ca ți S-o umflat Colonu și ii ca și piatra? multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Erai constipat.

| Alexb89 explică (pentru darrio2007):

Nu dar am făcut tare!

| darrio2007 a răspuns (pentru Alexb89):

Asta inseamna cand faci tare. Esti constipat. Incearca sa mananci mai multe supe, ciorbe.

| Alexb89 explică (pentru darrio2007):

OK merci