| AlexAlxAlex a întrebat:

cam de 10 luni imi apare cosuri, ele insa imi trec dar apar altele, stiti vreun remediu sa scap de cosuri, dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Eu1544u a răspuns:

Eu iti recomand sa mergi la dermatolog! Este mult mai indicat decat sa te tratezi singur! Ti-o spun din proprie experienta!

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Spala-te zilnic de 2-3 ori cu sapun dezinfectant, antibacterian.
Dupa ce te stergi cu prosop si se usca pielea, sterge zona si cu vata imbibata in spirt sanitar.
Saptamanal de 1-2 ori mananca si niste drojdie proaspata, cat varful degetului.

| BotezanDaniel a răspuns:

Buna! Crema de galbenele si mixtura mentolata! Si nu e vrajeala laughing cum iti recomanda altii si tot nu are efect! Mai bine pune mixtura mentolata pe cosuri,acopera-le,mai sterge,pana iti iasa culoarea pielii,fa asta zilnic,daca este nevoie,treci prin adolescenta cu mandrie! Nu fii dezamagit de aceasta problema! Cu mine ai gasit alinare, rezolvare! laughing big grin big grin big grin big grin Toate bune! Sanatate! big grin

| GeorgeBerbec a răspuns:

Exista in supermarcketuri creme sau solutii care sa te dai. SUnt cam 20 lei... Daca nu iti trec e de la pubertate.

| Sociopatul a răspuns:

Am pus o intrebare, exact opusa zilele astea. de ce nu imi apar cosurile? si mi-a dat un tip un link de unde am citit de ce apar cosurile. Prea mult stres.

| Eu1544u a răspuns:

Iti recomand sa mergi la un dermatolog, fiindca doar asa te poti vindeca!