| Kush a întrebat:

Cand eram mic am vazut la tatal meu cum isi pocnea degetele si am inceput si eu. Acum am articulatiile degetelor de la mana umflate si nu ma pot opri din pocnit. Intrebarile mele sunt : Ce pot face ca sa nu imi mai pocnesc degetele? Ce pot sa fac pentru am disparea umflaturile articulatiilor de la degete? ( Orice staf in plus este bine primit ) ~funda pentru raspunsul pe care il consider bun. O zi cat mai placuta, cu drag Kush

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| BiancaBaby a răspuns:

Eu de cand eram mica imi pocneam degetele si toata lumea imi spunea sa nu le mai pocnesc pentru ca mai tarziu o sa ma doara dar eu tot nu ma puteam opri
asa ca mi-am impus singura sa renunt la pocnit, din prima nu am reusit dar in fiecare zi am observat ca nu mi le mai pocneam asa de des
acum mai am pitin si scap de pocnit si sper sa reusesc

| xIonutzu a răspuns:

Hmmm pai nu mai pocnii din degete si mergi la farmacie si ia-ti niste Abesin crema si o sa tise desunfle bafta

| Kush explică (pentru xIonutzu):

Iti multumesc foarte mult; o. Ai idee cat costa aceasta crema : Abesin?

| xIonutzu a răspuns:

Pai nu prea milt cam 40 lei tubul presupun