| Kush a întrebat:

Buna seara TPU. Am si eu o intrebare foarte ciudata si consider ca mai toata lumea ( matura ) poate raspunde la ea. Am 16 ani si destul de multi prieteni, adica sunt o fire prietenoasa insa de foarte multe ori amicii mei imi spun ca sunt copilaros, ca ma bag in seama sau ca sunt enervant si de asta ma evita uneori. E destul de deranjant asa ca intrebarile mele pentru voi sunt : Ce pot face ca sa nu mai fiu copilaros? Cum trebuie sa procedez sa interactionez cu oamenii fara sa fiu enervant? Cum pot sa vorbesc atat cat trebuie si nu mai mult? Multumesc mult. ( Orice sfat in plus este bine primit ). O seara minunata, cu drag Kush.

4 răspunsuri:
| robert48 a răspuns:

Salutare Kush! Ideea sta in felul urmator, tu esti copilaros! Un lucru bun in a fi copilaros, trebuie sa fii atat cat iti permiti sa fii pentru ca apoi o sa ai alte responsabilitati etc. Daca tu spui ca prietenii tai te evita inseamna ca nu iti sunt prieteni! Prietenii adevarati te accepta asa cum esti! Nu te schimba! Ramai asa dracehappy

| BiancaBaby a răspuns:

Nu este nimic rau ca inca ai o personalitate de copil
daca prietenii tai chiar ti-ar fi intr-adevar prieteni, te-ar accepta asa cum esti
nu te schimba, in ziua de azi rar mai gasesti un copil la 16 ani cu o fire ca a ta.

| wallent1n a răspuns:

Mai bine sa fi mai vorbaret si bagacios decat un timid ce sta cu gura inchisa in colt...o sa castigi mult in viata cu o fire ca a tawinking

| Kush explică (pentru wallent1n):

Ei bine pana acum am avut doar de pierdut : M-am certat cu parintii, cu profesorii la liceu iar prietenii mei ma evita. Iti multumesc, oricum, enorm pentru raspunsul tau. O seara placuta wallen1n.