| Shombi a întrebat:

Acum cativa ani l-am vazut pe tatal meu cum isi pocnea degetele si eu fiind prostovan am luat exemplu. Acum am 16 ani si degetele mele sunt foarte groase si sunt inflamate la jumatate. Ce sa fac / Daufundita.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ramo80 a răspuns:

Probabil ti s-au ingrosat articulatiile degetelor. Asta e unul din semnele obiceiului tau. Da-te cu Diclofenac gel sau cumpara de la plafar o crema de tataneasa.(e la fel de eficienta ca si antiinflamatoarele in cazul articulatiilor). Multa sanatate!