| LikeMusic a întrebat:

Ce stiti despre durerile de cap de dupa operatia de apendicita... m-am miscat si am dureri groaznice cand ma ridic din pat si nu pot sa stau in picioare nici macar cateva minute...Help.Fundahappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Bea lichide ( 2-3 l pe zi), poti sa ieiAlgocalmin si sa bei cate un pic de cafea. Cofeina ajuta in reducerea durerii, erau fiole de Cofedol, nu stiu insa daca se mai fabrica, nu am folosit de mult.

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Este din cauza injectiei de amortire (mai ales daca ai primit-o in coloana). Eu la 12 ani am avut prima operatie de acest gen - tot pentru apendicita, si desi pe moment mi-a trecut ulterior ma resimt de fiecare data cand se schimba vremea. Este adevarat ca am mai avut inca 2 asemenea operatii.
Sper ca ai stat treaz dupa operatie si fara perna sub cap. Daca nu, se poate ca si de asta sunt mai acute durerile.

Răspuns utilizator avertizat