| BitKode a întrebat:

Cine ma ajuta si pe mine cu un program de dieta ketogenica? Am vazut multe transformari la doctorul Andrei Laslau, si as vrea sa o tin si eu! Am 191 cm si 93 kg. Am putina burta sad Cine imi da si mie exemple de mese pentru o saptamana?
Vreau sa o tin impreuna cu programul P90X, ce parere aveti? Funda! Si nu uitati de programul pe o saptamana happy :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să mănânci, lasă prostiile și reclamele!
Pa, pa.

| RosuEleonor a răspuns:

Plan dieta Keto pentru slăbit pe 1 săptămână.

Luni

Mic dejun - Omletă (1 ou-2) cu spanac, brânză și un pic de mezel
Pranz - O salata BLT ( o salată verde marunțită, puțină suncă de praga, o roșie de mărime medie, stropește salata cu sos picant de ardei iute roșu
Cina- somon la cuptor cu sparanghel

Marți

Mic dejun 2 ouă cu o bucată de suncă presată
Prânz - salată de spanac
Cină - un hamburgher făcut acasă din piept de pui, brânză, puțină șuncă presată, 3-4 felii de avocado

Miercuri

Mic dejun 2 Eggies ( I două chifle și umplele cu 2-3 ouă bătute bine cu brânză și câteva legume la alegere)
Prânz - O bucată brânză stropită cu o mână cu miez de nucă măcinat și sos fierbinte
Cină - O fleică pe grătar cu câteva ciupercuțe și două 3 legume la alegere

Joi

Mic dejun - 2 eggies
Prânz salată verde cu ton și câteva felii de avocado
Cină - Slaw Hash - Mărunțești un cotor de varză și îl gătești cu ceapă, carne de vită, sos de soia, fulgi de ardei roșii, unt și usturoi

Vineri

Mic dejun 2 eggies sau o cafea grasă. Intr-o ceașcă mai mare cu cafea dizolvi 2 lingurițe de unt gras, o jumătate de linguriță ulei de cocos, nu pune zahăr, foloseste alt îndulcitor, miere organică de exemplu

Prânz câteva bucăți de suncă de praga prajită cu o tradiționala salată de varză si roșii

Cina - un taco mare

Sâmbată
Mic dejun 2 eggies
Prânz - salată de taco
Cină - o porție carne de porc la grătar cu legume la grătar

Duminică

Mic dejun - Un avocado cu ou, taie un avocado în două, umple găurile jumătăților cu ou crud și pune-l în cuptor până se face oul.
Prânz - Piet de pui la grătar cu salată verde și humus
Cină - Fleică pe grătar, 2-3 ciuperci și două roșii

E cam mult de gătit dar se merită. Mai poți încerca și un supliment dietetic pentru dieta keto, ceva cu l-carnitină sau un supliment care să îți ofere un surplus de energie dacă dorești să practici și un sport sau dacă îți place să mergi la sală. Te mai sfătuiesc să cauți și rețete de ceaiuri pentru slăbit și detoxifiere. Am scris câteva rețete de ceaiuri la o altă întrebare https://www.tpu.ro/......-si-dieta/