| Zoom123 a întrebat:

Salut,as vrea si eu cateva sfaturi....Prietenul meu cel mai bun nu mai vorbeste cu mine din cauza ca acum st impreuna cu cel mai bun prieten al lui,si imi zice ca nu mai poate sa continue sa vorbeasca cu prietena lui "Andrei",nu e de acord,m-o pus si sa aleg intre el si "Andrei",si apoi cand o vazut ca nu ai raspund o zis ca el iese din asta,ca il lasa pe "Andrei " in locul sau,. apoi nu mai vorbeam deloc,si cand vorbeam,imi zicea ca ai e tare dor de mine,dar asta e,. cred ca incerca sa ma faca sa ma simt eu prost,si acum i-am dat papucii lui "Andrei" si nici acum nu vorbim cum vorbeam inainte, dar ceva mai bine, dar eu tot nu ma simt bine...pentru ca acum l.am pierdut pe Andrei,din pacate, deci chiar trebuie sa aleg intre ei? Nu vreau, si toti mi.au zis sa nu il las pe Andrei din cauza prietenului meu pentru ca el vrea doar sa ma manipuleza pentru ca simte ceva mai mult pentru mine, si eu nu voi putea fi niciodata cu el mai mult decat foarte foarte buni prieteni.ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| superdorex a răspuns:

Mda, curios...sa stii ca ei au vorbit atunci intre ei si dupa cate vad au renuntat amandoi la tine! Eu zic sa-i lasi si sa iti cauti iubirea in alta parte...se va gasi si cel care sa te iubesca asa cum meriti! Multa bafta!

6 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Poate ca te iubeste. iar acum cand te-a vazut cu cel mai bun prieten i s-a intunecat privirea si simte ca te pierde! Daca zici ca ai terminato cu Andrei e bine c=sa ai o discutie cu el si sa iti spuna ce are pe inima daca se eschiveaza inseamna ca tu l-ai considerat prieten dar in schimb el nu a facut asta, nu ti-a raspuns cu aceeasi moneda!

| Zoom123 explică (pentru superdorex):

Pai si acum dupa ce nu am mai fost cu Andrei, i.am zis prietenului meu "Acum sper ca totul va fi ca inainte, sa fim cei mai buni prieteni..."la care el mi-a raspuns " Nu vom mai fi niciodata ca atunci, ori mai mult, ori mai putin " ce credeti? m-o lasat fara cuvinte...sad

| Zoom123 explică (pentru superdorex):

Mda....cred ca chiar asta o sa fac ......multumesc frumos p pentru raspunsuri :*

| superdorex a răspuns (pentru Zoom123):

Mda, curios...sa stii ca ei au vorbit atunci intre ei si dupa cate vad au renuntat amandoi la tine! Eu zic sa-i lasi si sa iti cauti iubirea in alta parte...se va gasi si cel care sa te iubesca asa cum meriti! Multa bafta!

| EvaneSScence a răspuns:

Desi puteai scurta povestea, am inteles totusi despre ce e vorba.
Prietenul nu vrea sa-ti fie doar prieten si spera si va spera mereu ca il ve alege oricand pe el.
Pentru tine e un amic, un prieten poate dar in nici un caz un iubit. Fa-l sa accepte asta sau mereu veti avea tensiuni.

| Zoom123 explică:

Poi si acum ca nu mai sunt cu Andrei, eu i-am zis ca sper ca totul va redeveni ca inainte si el mi-a raspuns "nu v-a mai fi niciodata cum a fost, ori mai mult, ori mai putin", m-o lasat fara cuvinte sad

| Zoom123 explică:

Deci?