| Leonardo111 a întrebat:

credeti ca dupa ce am avut osul fracturat la mana si am avut-o in ghips pot sa merg in cantonament pe 2 iulie ca sunt cu baschetul si imi dau jos ghipsul pe 13 iunie multumesc...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlxMro a răspuns:

Si eu fac baschet momentan, si am avut mana rupta de 3 ori... Nu prea am fost cuminte. Dar baschet am facut cam la un an diferenta de la ultima fractura. In principiu ai putea sa joci, dar este destul de riscant. Daca ti neaparat sa joci, ia-ti o protectie de la farmacie, o "banderola" care sa tina strans locul un ai avut fracturata mana, si ai grija -> fara miscari foarte brusti. Daca ai avut mana fracturata respectiv cea cu care arunci la cos... parerea mea e sa stai cuminte. Pana la cantonament, mai fa exerciti usoare cu mana(mai ridica un pahar, mai maseaz-o.)

3 răspunsuri:
| ץtгє๓3๒гєคк๔คภςє a răspuns:

Sfatul meu...incearca sa joci cu cealalta mana dar nu te forta prea mult, ok? fa miscari cu mana si exerseaza si vezi ca poate vei reusi.

Funda?

| LittleMissCupcake a răspuns:

Eu as zice ca nu ai ce sa cauti in cantonament. Daca iti fortezi mana imediat dupa ce ti-ai dat jos ghipsul ti se poate rupe din nou.Am patit-o si eu cu piciorul.

| hegemon88676 a răspuns:

Nu prea ai nici o sansa, dar poti fi spectator si sa-ti susti echipa, daca o sa incerci o sa o iei de la capat si o sa te chinui degeaba! Fundita? PS. fara suparare, dar asta este!