| Streetboy369 a întrebat:

Cum pot sa slabesc pana la sfarsitul verii.Tin sa prezicez ca mereu alerg pe faleza de la 5:00 la 7:30 si mananc doar frucate(pepene rosu/galben,piersici ), si uneori putina carn de pui ori peste.

Daca puteti sa-mi scrieti ce sa mananc in fiecare zihappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Kristinikaaa a răspuns:

Depinde cat de mult vrei sa slabesti. Dar eu iti recomand sa faci un set de analize si sa consulti un medic nutritionist. Acesta iti va prescrie o dieta adaptata nevoilor tale, care va da rezultate; concomitent iti va monitoriza starea de sanatate si eventualele afectiuni asociate. Nu stiu daca ti se va parea scump, dar cu siguranta vei slabi repede si sanatos. Succes!

| Cosmin86 a răspuns:

De ce mananci doar fructe, au zahar, fructoza si fermenteaza, doar cu fructe nu prea o sa slabesti, o sa arati ciudat ( si masa musculara se duce naibii din cauza lipsei de proteine ) si risti sa faci gastrita din cauza fermentatiei.

2-3 fructe / zi sunt suficiente, in niciun caz nu inlocuiesti o masa cu fructe.

Asigura corpului tau tot ce are nevoie.

Eu iti recomand mai degraba asa :

dimineata la trezire : 2 oua + branza slaba + 2 felii de paine integrala
ora 10 : cateva fructe
ora 13 : piept de pui la gratar sau fiert cu orez + salata de vara
ora 16 : fructe iar, ca tot iti plac tie
ora 18 sau 19 : peste cu garnitura sau pui sau curcan si eventual inca o salata.

Mai poti adauga grasimi sanatoase ( masline, nuci, alune ) alimentatiei tale.

Ce ti-am dat eu e doar orientativ, nu trebuie sa copiezi exact, doar sa te inspiri.