| DSAW a întrebat:

Am 14 ani si doresc sa slabesc pana la sfarsitul verii.In fiecare zi la ora 5 alerg pe faleza pana la 7:30, si mananc doar fructe(pepene galben/rosu,piersici), si uneori inainte sa plec putina care(o bucatica de peste sau 2 ghiftele de pui).

Intrebarea mea e urmatoarea: Cat pot sa slabesc cu aceasta dieta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| xButterflyxX a răspuns:

Te infometezi in felul asta, trebuie sa ai 3 mese pe zi,care sa cuprinda putin din fiecare,nu trebuie sa faci exces. Poti consuma salate cu piept de pui si alte legume, adaugand si uleiul de masline, cartofii la cuptor, piept de pui pe gratar, supe cu legume.De asemnea poti consuma si cate o salata de fructe ( doar sa nu adaugi friscabig grin), alune, migdale, iaurturi ( la micul dejun cu cereale sau eventual lapte cu cereale), nucile.Cu miscarea e ok, dar sa nu exagerezi, adica de 3-4 ori pe saptamana este foarte bine.
Apropo sa stii ca prin dieta care o tii tu pot aparea vergeturi, piele lasata ( de care nu prea ai cum sa mai scapi), asa ca ai grija ce faci.
Sper ca te-am ajutat.

| StiuCeSpun a răspuns:

Uite aici cele mai bune metode naturale de slabire http://lectiidesanatate.blogspot.ro/......e-ale.html multa bafta!

| Siilvannaa a răspuns:

Te infometezi. Si nu faci bine.
Mananca regulat.
Nu incerca cu tot felul de diete oh go on.
Fa sport, bea apa, mananca fructe.

Bafta :*!

| ellaaaaaaa a răspuns:

Ce inaltime ai?
cate kg ai si cate vrei sa slabesti?