| sara5555 a întrebat:

>:d< Deci daca mananc intr-o zi numai pepene (nu foarte mult) si fac si sport/alerg pot sa slabesc minim un kilogram intr-o zi? (nu este dieta de durata, dar imi trebuie pana sambata dimineata sa am cel putin un kg in minus ). Funda kiss

6 răspunsuri:
| laurika890 a răspuns:

Lasa dietele de genul asta pe caldura care e afara! Mai bine iesi seara la alergat, mergi sa inoti sau alte sporturi de genul astawinking

| SmiiileXoXo a răspuns:

Ehh, am incercat si eu faza cu "numai un aliment" [chiar daca n`am nevoie sa slabesc laughing ], deci era tot vara si am mancat numai paine prajita cu margarina [vomitat toata noaptea ], am incercat si numai mere [ la fel :-s ], decii sa nu incerci, oricum o sa iti vina foamee cat de curand, pentru ca o sa te gandestii la un sandvis macar laughing, daca chiar vrei sa slabesti eu iti propun sa mananci putin, lent si des, si sa faci sport, iar nu mananci seara, iar daca iti vine sa mananci sa bei o cana cu apa si foamea trece, si renunta la dulciuri, cu painea nu e nimic, insa sa nu exagerezi. ATAT! E greu?! Nu, si niici nu iti pune in pericol sanatatea :p, Apropo ca si sport iti recomand:mersul pe bicicleta, cu rolele, alergat :p, Si sa nu uiti :prima masa e cea mai importanta si nu ingrasa, deci la micul dejun sa mananci cel mai mult, la pranz mediu, iar la cina mai putin ..cu gustarele las`o mai usor, daca chiar vrei sa apelezi la gustarele mananca foarte putini la mesele principale :p.Cam atat.Succes, daca faci ce ti-am zis intr-o luna dai jos cate kg vrei tu [depinde cat sport faci] Te-am pupat kiss*

| D33A_5116 a răspuns:

Buuuna happy nu manca numi pepene pe canicul asta scumpaa happy pentru ca ti se va face rau, ai sa ajungi la spita si nu ee bine, bea multa apa si mananca cate putin din fiecare..nu poti slabi un kg in 2 zile ee imposibil.Ca gustare in loc de ciocolata sau inghetata mananca un fruct[mar, banana, portocala, cireste] nu mai manac pepene pentru oo perioada, pentru ca deja organismul tau sa obisnuit dandu-i numai pepene. Pupiici kiss

| Cherilyn a răspuns:

O sa te imbolnavesti in felul asta...organismul are nevoie de o intreaga gama de vitamine si carbohidrati. Mancand pepene toata ziua nu faci decat sa te distrugi pe tine.

| BellaKiოNana a răspuns:

Mai mult de un kg este imposibil pentru ca chiar cit nu ai dori, organismul nu este capabil sa cedeze mai mult, si chiar un kg pe zi este greu, pentru ca trebuie sa stai pe o dieta stricta.

| luniii a răspuns:

Eu cred ca o sa lesini daca mananci numai pepene+ alergat+caldura, nu te sfatuiesc sa incerci.