| Okkultist a întrebat:

daca fumez ceai are ceva? Am 13 ani sunt contra fumatului, dar m-a durut maseaua ingrozitor din cauza ca m-a prins curentul, am fumat ceai dintr-o hartie si ma simt bine acum. Intrebarea, poate dauna asupra plamanului? Cel de salvie sau de fructe padure. Imia fecteaza plamanii? Funda promit!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anonim0100 a răspuns:

Salut, pai daca nu ai fi facut nimic '' Fumatul'' toata lumea ar fi fumat, daca te-a durut maseaua puteai sa iei : Avocalmin, etc. Poate creea dependenta si atunci vezi tu probleme cu respiratul, tusitul si asa mai departe. Si da iti afecteaza plamani pentru ca cu iei tragi aer cu iei tragi fumul si in ei se duc si i termini... Nu iti spune sa te lasa daca te-ai apucat dar nu este sanatos. Succes!

4 răspunsuri:
| Okkultist explică:

Deci sa inteleg ca singura problema este dependenta. Daca voi trace o data pe saptamana cand ma apuc de guma iar, (am o problema doar cu o masea si mereu cand iau guma...) happy Deci chestia e ca o tigare la saptaluna de asta nu face rau nu? happy

| DAnc3 a răspuns:

Ce naiba sa-ti faca doamne, nu ti se intampla nimic ca ai fumat o data pe langa ca e ceai, nu te speria.

| Geoosh98mtfc a răspuns:

Nu afecteaza plamanii...doar daca fumezi tutun foarte foarte des.dar in cazul tau, nu afecteaza

| NextTime_Stefanutzu_1990 a răspuns:

Nu este deloc bine, sa fumezi, mai ales ceai, sau alte prosti! Daca ai de fumat fuemaza tigari normali.Dar este mai bine sa nu fumezi deloc la 13 ani. PEntru ca cei mai multi copii trag fumul in gat, si sunt preexpusi la cancer la gat, Spun din experienta happy