| Teodor168 a întrebat:

Daca m-am lovit la genunchi prin cădere si inca ma doare cand îl ating, însă nu foarte rau, mi-ar putea fi afectată creșterea in înălțime? Am 18 ani.
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne baiete cred ca ai 10 ani! Ce treaba are durerea la genunchi cu stoparea inaltimii tale? Nu! Cel mai probabil ai o luxatie daca persista de ceva timp durerea

| Ralena a răspuns:

Daca era luxatie, fisura, etc, aveai si alte simptome, nu va afecta cresterea in inaltime, dar daca esti ingrijorat de acest aspect si doresti sa cresti in inaltime, exista exercitii (intinderile) specifice si de asemenea poti folosi o masa de inversiune.