| lumy4u a întrebat:

daca tin un regim alimentar sanatos si fac sala si aerobic aproape zilnic, cam in cat timp pot slabi 10 kg? pls,vorbiti doar din propie experienta,nu doar dati cu presupusul, ca sfaturi inutile gasesc peste tot tongue vreau sa imi spuna cineva care chiar a reusit sa slabeasca! dau funda celui mai sincer raspuns! multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Să slăbeşti sănătos, cam 2-3 luni

12 răspunsuri:
| NoOrdinaryHuman a răspuns:

Eu am slabit 15 kg in o luna si nu am facut nimic altceva decat sa nu mananc prostii si sa imi mentin o mentalitate pozitiva.

| Cosmin86 a răspuns (pentru NoOrdinaryHuman):

Si probabil sa-ti dai peste cap sistemul imunitar, e o tampenie sa slabesti 15 kg intr-o luna, trebuie sa fi putin incosntient sa faci asta

| NoOrdinaryHuman a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu am probleme cu sistemul imunitar

| izabelalessia a răspuns:

Buna..eu m-am ingrasat pe parcursul sarcinii,dupa, am inceput asa:sa mananc sanatos, fara paine, in loc de iaurturi, smantana, etc..mancam dietetice.Iar seara de la 6 pana dim nu mai mancam deloc, cateodata nici apa nu beam, si bicicleta de 3 ori pe saptamana cate 1ora/1ora jumate /2 depinde.Am slabit 10 kg in 3 saptamana si un pik.succeshappy

| dutzu4485 a răspuns:

Salut si tie!
Eu fac culturism de performanta...
1:nu ai mentionat varsta.
2:nu ai mentionat cate kg ai.
3:nu ai mentionat inaltimea.
4:nu ai mentionat ce mananci zilnic, cata apabei, fructe, diete.
Daca vrei sa te ajut da add la id: one.byitalianjob si te v-oi ajuta cu placere!

| lumy4u explică (pentru dutzu4485):

Am 22 de ani, 64 kg, 1.65m mananc piept de pui fiert,ou fiert,salate,fructe legume,cu moderatie, mananc sanatos, fara grasimi, fara dulciuri, no junk food.beau 2l de apa pe zi.fac aerobic acasa zilnic si merg cu bicicleta in parc 1 ora pe zi, dar in 2 zile voi incepe sala zilnic, mentionez ca fac toate aceste lucruri cam de 20 de zile si am slabit 6 kg pana in prezent.momentan ma aflu in perioada de stagnare, de aceea vreau sa ma duc la sala, sa mai slabesc 10 kg

| dutzu4485 a răspuns:

lumy4: Deci la ce zici tu ca faci ti-ar trebui un PRIORKAUT! se fac sheykuri...cum beau culturisti sau se pune in sucuri sau apa lapte orice bei...si garantez pe ce vrei ca in 2 luni maxim dai 10 kg jos!

NoOrdinaryHuman: Despre tine, sincer! E complt inuman omule! nu are cum jur deci nu are cum! nu am auzit de cand fac sport de la 9 ani footbal pana la 13 jumatate apoi 2 ani de box apoi karate din sporturile astea nu mi-a placut niciunu! PUTIN footbalul! mama ma dadea la tot felul de sporturi, pentru ca faceam acasa flotari luam fotoliul in maini si faceam impins la pieptlaughing vroiam muschi nu bataie sa arat bine, si acum iata-ma am 45 in biceps pectorali tot! asta prin:
1:munca cea mai importanta.
2:dorinta.
Daca am zis prea multe scuze dar eu asa vad lucrurile.

| lumy4u explică (pentru dutzu4485):

Dar de ce ar trebui sa beau...ce zici tu? nu am auzit de asta pana acum si. dafuq, nu e mai sanatos fara adosuri din astea? whatever, intrebarea de fapt era in cat timp as slabi facand ce fac eu, ci nu de ce as avea nevoie, mersi

| Cosmin86 a răspuns (pentru lumy4u):

Ti s-a raspuns deja, in 2-3 luni. Slabit sanatos = aproximativ 2-3 kg / luna

Poti slabi si fara suplimente, important e sa scazi caloriile din alimentatie, in acelasi timp asigurand corpului tau tot ce are nevoie ( proteine, carbohidrati, grasimi - da, nu trebuie sa reduci grasimile la zero ) + sa arzi calorii prin cardio ( alergat, inot, etc. ).

| lumy4u explică (pentru Cosmin86):

Stiu,multumesc! se pare ca doar onasis a inteles intrebarea, merci all pentru sfaturi, dar eu nu am cerut sfaturi ca stiu exact ce sa fac, eu doar am intrebat in cat timp pot slabi 10 kg

| NoOrdinaryHuman a răspuns (pentru dutzu4485):

Nu e inuman, am un metabolism celular mai rapid se pare.Cine stie fiecare suntem diferiti eu ma mentin fizic foarte bine am amsa musculara buna si am energie.Analizele mi's iarasi foarte bune.

| dutzu4485 a răspuns:

Cum stii tu mai bn.Nu e TOXIC priorkaut asta.e fix un suc de capsunitongue si bei ala faci abdomene sau mergi cu bicicleta fitnes sau ce faci tu ca nu stiu si se vad rezultatele.