| anonim_4396 a întrebat:

Daca vad puncte albe din senin (rar) inseamna ca am retina dezlipita? Acum cateva luni m-am lovit tare la ochiul drept si in momentul loviturii am vazut o lumina alba. Nu mi s-a intamplat nimic de atunci. Dar, eu am un inceput de miopie (nu port ochelari) si am auzit ca si asta e cauza :/ plus ca sunt racit foarte rau si de la tuse si suflat nasul ma dor ochii, ii am umflati si cand incerc sa ii misc stanga dreapta mai mult ma dor foarte tare :/ noaptea cand stau cu ochii deschisi, parca imi vine o dunga neagra din partea dreapta la ochiul drept, si din partea stanga la ochiul stang, dar asta doar noaptea. :/

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Te-ai lovit si ai probleme de luni de zile?
E vorba de vederea ta, nu a noastra!
Dupa un asemenea accident poti ramane chiar si fara vedere!
Du-te urgent la o examinare oftalmologica complexa, poate se mai poate face ceva...

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Pai cred ca in 3 luni sau cat a trecut de atunci, trebuia sa raman deja orb =]]

| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu neaparat instant, probleme in consecinta pot aparea chiar si dupa cativa ani sau chiar decenii.

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Scontent.fotp1-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/16473518_1858611697750356_8458146029026542684_n.jpg?oh=fa56f0a2c6830c39a27d5af258831395&oe=59497C2B de exemplu la poza asta cand m-am uitat prima data am crezut ca e ceva sarpe, si mereu mi se intampla asta, prima data nu realizez ce este si mi se pare ca e alt obiect :/