| anonim_4396 a întrebat:

dau funda, am o problema cam mare. eu nu pot trai in prezent, ma tot gandi la viitor, asta ar fi prima problema,a doua este ca uneori zic ca am viata de ca*at, si cate ori imi zic ca sunt un copil normal, dar ma enerveaza tulburarile astea..., si pe langa asta ma mai si ingrijorez, de exemplu, a zis ca o sa avem sedinta cu toti profesorii, eu acum ma ingrijorez si imi imaginez cum o sa zica ca " asta face misto la orele mele " si o sa ma certe..., asa fac mereu, desi se intampla ce imi imaginez foarte rar
Cum scap de asta.?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| BuffaloSoldier a răspuns:

Incearca sa fii optimist mereu si sa gandesti pozitiv. Nu te mai stresa cu mici fleacuri. Pana la urma nu o sa mori de la o sedinta. Totul va trece mai repede decat iti vei imagina si totul va decurge ca pe roate. Pana la urma viata e ca un joc. Joaca-l!winking

| biadia a răspuns:

E bine sa ne gandim la viitor, pentru a putea face lucrurile pe care ni le dorim sa ni se indeplineasca. Insa nu trebuie sa uitam ca noi traim in prezent. In ceea ce priveste sedinta aceea, nu va fi un rezultat al imaginatiei tale, ci un rezultat al faptelor tale din prezent. Ceea ce noi facem in prezent ne indica drumul spre viitor.