| kar1GaNNN a întrebat:

Dau FUNDA, astazi m-am batut si am luat un pumn in gura foarte tare si mi s-a umflat acuma si ma dor maselele de pe partea aia cand strang cu ele, ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Te baţi şi după te-ntrebi de ce te doare? laughing Ce să faci? Ia o aspirină, nişte algocalmin fiolă etc. Algocalminul fiolă e bun pentru durerile de măsele, dar e foarte amar. Nu ştiu dacă-l poţi suporta în gură. În rest, gheaţă şi aştepţi să se dezumfle.

| kar1GaNNN explică (pentru Gizăz):

Mai bine ma intrebai " Nu sti ca bataia doare? " laughing

| Ionait a răspuns:

Un calmant si gheata.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Aplică compresă cu apă rece. Încearcă să o fixezi pe locul dureros, apoi te înfășori cu un fular. Va fi necesar să o umezești mereu cu apă rece. Umflătura se va retrage (sper) până dimineață. Pentru durere, iei un algocalmin, ori un saridon.