| ZuZuIsBack a întrebat:

..de 2 zile au aparut niste pete pe mine ca si cum m-as fi ars cu bricheta...din cate am inteles de la parinti e "Cor" asa se numeste boala sad!

Vreau sa stiu daca trebuie sa ma internez sau nu in spitall...parinti mei spuneau ca trebuie sa ma internez...mie nu imi plac spitalurile, injectiile..etc

Va rog un raspuns rapid daca trebuie sau nu sa ma internez!

Dau funda, Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Cori. Daca ei spun ca trebuie sa te internezi, o spun pentru ca tin la tine, nu pentru ca vor sa te tortureze.
http://www.sfatulmedicului.ro/....../index.php
Pojarul, sau rujeola, are mortalitate crescuta printre sugari,iar in cazul adolescentilor si barbatilor,prezinta risc mare de impotenta. Este o boala care se face in copilarie. Daca apare cand persoana e foarte mica sau trecuta de copilarie, e foarte grav. Este extrem de contagioasa! Daca ai aceasta boala,nu vei mai avea vreodata,asta e bine. Nu te scarpina, orice ai face, nu atinge petele, raman semne adanci. Cheama medicul de familie acasa, pentru ca daca iesi, risti sa contaminezi alti oameni. Normal este sa stai cam o saptamana-doua izolat intr-o camera, sub tratament.Sanatate multa!

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie, cel puțin medicul de familie să te vadă.
Apoi vei vedea direcția: tratament acasă sau internare.
Sănătate!
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat

Nici mie, frate, sunt la fel ca tine.Eu cred ca da sad