Întrebare recomandată | mikel29 a întrebat:

de 3 zile nu reusesc sa adorm, adorm pe la 4-5 dimineata iar la 8 trebuie sa ma trezesc pentru a merge la serviciu, iar acel somn de 3-4 ore este foarte agitat in care ma trezesc obosit si ma gandesc ca nu am reusit sa adorm! astept sfaturi si parerii de la voi. mersi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Carmen a răspuns:

Mai lasa netul...

| Azµre a răspuns:

Poți avea palpitații sau o tahicardie, ar fi bine să vezi un cardiolog.

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau.
Stii ca ai probleme mai mari decat scrii? Te chinuie multe. Dar iesi pe afara dupa orele de servici. Sa te plimbi sau sa alergi. Si ia niste vitamine : B-uri.
Te-am tzucat. Sa-mi scrii cum te descurci cu somnul, ca si eu m-am luptat cu asta.

| LetMeHelp a răspuns:

Buna seara! happy
Ai insomnii.Incerca sa iei niste vitamine si nu mai sta pe internet (p.s.: asta o sa agraveze situatia).Ia niste aer curat, mai dormi ziua si incearca sa nu te mai gandesti la problemele care le ai, toata lumea are probleme. Daca nu merge, incerca sa vizitezi un psiholog big grin. Linisteste-te si vezi ca totul o sa fie bine!

O seara placuta! happy

| mikel29 explică (pentru LetMeHelp):

Mersi pentru sfat... am rezolvat problema. azi noapte am reusit sa adorm cam in 30 de min, m-am odihnit foarte bine. dezavantajul la mine este este ca am un program foarte agitat iar ziua nu am timp sa dorm. iar pe internet nu pot sa stau mai mult de o ora max 2 pe zi... tot din acceiasi cauza. Inca o data iti multumesc pentru sfat si pentru incurajare! big grin

| LetMeHelp a răspuns (pentru mikel29):

Cu mare placere si.un somn linistit laughing. Bafta!