| NeedForSpeed2013 a întrebat:

De 3 zile persista o durere destul de enervanta la ambele picioare, mai injos de genuchi(durere de oase). Durere a inceput sa urce spre fese.Toate poveste astea a inceput dupa vreo 2 ore de fotbal.Nu e febra musculara sigur, mentionez ca nu a mai patit asa ceva si sport fac in fiecare zi.PLS HELP!
Ps:Am 14 ani!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci cel mai probabil ai facut o nevralgie. Daca te inbraci bine, ar trebui sa-ti treaca in cateva zile.
Daca nu, mergi la control.

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

" sport fac in fiecare zi", asta e o mare tampenie cu care iti fac praf ligamentele si articulatiile in timp.

Acorda 1 zi de pauza pentru fiecare zi de sport

| viotedy a răspuns:

Nu porti aparatori din alea la tibie cand joci? poate de la lovituri repetate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa cum ai descris-o poate fi o nervalgie, in special daca ai jucat fotbal afara in frig (e o durere de oase care apare des iarna, mai ales daca nu te imbraci bine, nu are nimic cu febra musculara si ar trebui sa poti linistit sa faci sport in continuare).
Dar nu ar trebui sa te iei dupa diagnosticele puse pe net. Daca nu-ti cedeaza in cateva zile, cel mai bine ar fi sa mergi la medic.

| NeedForSpeed2013 explică (pentru anonim_4396):

Exact.Jucam fotbal cu fara jambiere, si imi trageam pantalonii pana la genuchi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Imbraci* scuze.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NeedForSpeed2013):

Atunci cel mai probabil ai facut o nevralgie. Daca te inbraci bine, ar trebui sa-ti treaca in cateva zile.
Daca nu, mergi la control.

| DraudeS a răspuns:

Fa o pauza cateva zile din sport. Vezi cum reactioneaza durerea la repaus, daca persista, du-te la un medic.

Sanatate!