| Legend123 a întrebat:

de 6 zile nu pot sa fac treaba mare. (adica fac, dar fac foarte putin. un "carnacior" sa zic asa odata e 2 ori pe zi.), nu am dureri, nu am sangerari anale, insa simt o usoara presiune in jurul anusului (foarte mica) si dau foarte mult vanturi urat mirositoare. imi e frica sa nu fie cancer de colon pentru ca asa am citit pe internet. mi-e foarte frica crying sunt simptome ca la cancer? (sunt baiat, am 16 ani)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Vi003 a răspuns:

Stai culcata pe spate, relaxata si, cu palma fa-ti un masaj circular pe abdomen (burta), in sensul acelor de ceas. Du-te la farmacie si ia-ti un supozitor care iti va rezolva aceasta problema, pe moment. Intreaba medicul de familie ce sa faci in acest caz si iti va da un regim alimentar care sa normalizeze digestia. Sanatate!

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Schimba alimentatia.Mananca 1kg. de pere.

| Legend123 explică (pentru mira):

Nu e cancer nu? simt si nevoia de a face treaba mare sau de a trage un vant dar nu pot. imi e tare frica crying

| RAY a răspuns:

Manca legume crede-ma ca merita, brocoli, sunt vene care te dor pentru ca esti constipat, daca ai sange mult atunci poate fi contipatie, eimina paine, dulciurile din deta ele dau un miros urat, manca legume multe sunt foarte sanatoase si ceai verde