| Americanull2321 a întrebat:

de aproximativ 1 saptamana mi a aparut in zona gatului un fel de cos destul de mare ceva de genul unei galme dar nu foarte mare si as vrea sa stiu daca este ceva grav sau ceva temporar pana o sa am o vizita la medicul de familie...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SimonaCristina a răspuns:

Poate fi un furuncul. Nu il stoarce. Du-te la un dermatolog sau la o camera de garda de chirurgie.Sanatate!

3 răspunsuri:
| Gabriela_Mihaela_1990 a răspuns:

Iti recomand sa iti cumperi ulei 100% pur de arbore de ceai de la Thursday Plantation si sa dai pe cos.
Pune pe un tampon si apoi pune pe cos si o sa vezi ca in cateva zile o sa dispara.
Daca iti apar mai multe iti recomand cremele cu ulei pur de arbore de ceai.

| AmericanHistoryX a răspuns:

Mai asteapta si o sa ai de inlocuit tratamentul medicamentos cu cel chirurgical, poate de asta intarzii vizita la medicul de familie, pana nu vede un medic ce ai acolo, nimeni nu te poate ajuta de la niciun site, poate doar telemedicina