| Jhonjle1257 a întrebat:

de azi dimineata ma doare capul(nu prea tare) si sunt " fierbinte". Cand merg incep sa ametesc, nu prea mai pot sta mult pe picioare( parca sunt leguma) si cand imi fortez cateodata ochii simt o senzatie de ameteala si un sunet (precum tiuitul). Vreau sa precizez ca stau destul de mult la pc si am stat cu un prieten racit si ne jucam.
Cine stie sa ma ajute, va rog sa o faceti deja nu mai suport.
DAU FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil sa ai vertij paroxistic pozițional benign sau un alt gen de vertij cauzat de o infecție la o ureche interna sau o posibila anemie, tensiune oscilanta sau o posibila febra. Acel tiuit se numește tinitus îți recomand o vizita la ORL pentru a exclude o inflamație sau infecție a urechii.ameteala mai poate fi cauzata și de oboseala, stres sau o posibila scădere a glicemiei cauzat de diabet zaharat.

| Nume6 a răspuns:

Ai gripa sau raceala cel mai probabil. Nu are nicio legatura starea ta cu jucatul pe pc.

| AwGenetix a răspuns:

Poti fi racit sau poti avea semne de o viitoare epilepsie. se pare ca toti copii din ziua de azi vor avea probleme neuronale. vedeti ce-a facut calculatorul si jocurile?

| AnonimMareMareMare a răspuns:

Viziteaza un medic