| FabianelSHAF a întrebat:

De cateva zile mi se aude mai rau in urechea stanga si mai tare cand vorbesc sau respir! O fi doar de la o simpla raceala si cum trebuie tratata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi cel puțin până la medicul de familie și apoi dacă este cazul și la O.R.L. cu trimitere.
Nu te automedica!
Pa, pa.

| LiviuCristy a răspuns:

Ori ai fost infundat in ureche si acum ti-a iesit dopul ori cred ca trebuie sa vezi un ORL

| FabianelSHAF explică (pentru LiviuCristy):

Pai si daca mi-a iesit dopul ce trebuie sa-mi faca angry

| LiviuCristy a răspuns (pentru FabianelSHAF):

Consult de orl, se face la 3 luni parca vede daca esti ok ca nu sunt doctor si nu stiu ce ai putea avea la ureche
Doamne fereste sa nu ai probleme mai tarziu si pe viitor tine la igiena urechilor ( intreaba medicul cum)

| FabianelSHAF explică (pentru LiviuCristy):

Ok o mai las pana maine! Da eu cred ca e de la Raceala ca asa i s-a intamplat si bunicii mele ca am fost racit si mai sunt!

| Faranume79 a răspuns:

Nu sunt nici medic specialist, nici naturalist dar ti-as putea spune ca ai o ureche infundata.Nu iti recomand leacuri babesti, de genul sa iti pui o vata cu spirt in urechi.Eu zic sa te duci la medicul de familie si la un orl, in cel mai rau caz!

| FabianelSHAF explică (pentru Faranume79):

Ba ai dreptate am o ureche imfundata si daca