| blacke a întrebat:

Ma doare urechea stanga. Cand pun degetul in ea si scot repede ma doare sau cand pun palma.. de ce? Mentionez ca am fost racit acum cateva zile si am avut febra si acum mai am doar rosu-n gat. Are vreo legatura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
nu iti mai atinge urechea prea mult pentru ca urechea iti este mai sensibila, si posibil sa te fi tras curentul.
O zi buna.

3 răspunsuri:
| Exaizo a răspuns:

Da. Eventual ai tras si curent cu 3-4 zile inainte sa te doara, o sa iti treaca in ~ o saptamana, totusi intreaba medicul de familie ca poate iti da antibiotice, cel putin mie mi-a dat, si mi-a trecut in vreo 4 zile

| blacke explică:

Am fost ieri la farmacie si am intrebat ce picaturi sa-mi dea si mi-o dat acolo. Mi-a cam trecut, multumesc pentru raspunsuri.

| dana2002 a răspuns:

S-ar putea sa fi facut otita deci ar trebui sa mergi la un doctor specialist (inainte mergi la doctorul de familie sa iti de-a pe cineva mai bun)
P.s : Doctorii se cunosc intre ei