| Anonimus0242p a întrebat:

de cateva zile ma doare testiculul drept si acea vena ma deranjeaza, sa nu fie vreo vena incalecat cum dormeam sau ceva, chiar nu stiu. Are careva vreo idee ce ar putea fi? Sper sa nu ajung la spital.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| WalkerMarius99 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema doar ca pe partea stanga, vena scrotului din spatele testicului mi s -a umflat foarte rau (ca si cum as avea un al treilea testicul) se numeste varice testiculara, este tratabila sau operabila, trebuie sa mergi la un urolog sa ti faca radiografie

1 răspuns:
| EDWARDEDY762 a răspuns:

Nu știu ce ar putea fi, probabil e ceva trecător, dar cred că cel mai bine ar fi sa consulți un doctor!