| Qwertyuop2389 a întrebat:

De ce când ma enervez foarte rau, incep sa simt o senzația de amorțeala sa zica asa in mâini și pe fata, bine...nu chiar amorțeala, un fel de vibrare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MateiT a răspuns:

Pentru ca enervarea este in realitate doar pasiune suprimata. Exprima tot dar in mod constructiv si atunci acea 'vibratie' nu va stagna in diferite parti ale corpului tau
Nu-i asa ca atunci cand te enervezi incerci sa te stapanesti? bineinteles ca e bine sa nu faci rau altora sau sa spargi obiecte, dar nici sa te stapanesti prea tare
Cauta moduri de a exprima enervarea intr0un mod cat mai satisfactor si acea senzatie va disparea
Succes!

3 răspunsuri:
| iAMVi a răspuns:

Ai avut vreodata ameteli asa, din senin?

| Happy33 a răspuns:

Probabil ca e o reactie a corpului.

| Cumvreu a răspuns:

Și mie la fel mi se întâmpla din cauza când ai nervi și ești supărat vrei sa spui la o persona ce va dar te stăpânești