| anonim_4396 a întrebat:

de ceva timp am observat ca am o umflatura în spatele capului. E tare, ca și cum ar fi un os, imobila, si nu doare deloc, însă nu știu ce e și sunt destul de speriat. Am 15 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lucian2473 a răspuns:

Numai raspunsuri unul si unul. laughing
Este o punga de grasime desi e tare si da impresia ca e os. Eu traiesc cu o astfel de punga de grasime de 30 de ani. Nu te speria. Nu ma deranjeaza asa ca nu ii dau atentie. Dar daca vrei, se poate opera. Este o operatie foarte usoara si pleci acasa in aceeasi zi. Operatia consta intr-o mica incizie, intepatura in acel chist si stoarcerea acestuia. Sora meas i l-a operat si a venit acasa in aceeasi zi.
Astfel de chisturi de grasime pot ramane mici sau se pot face mai mari.

Răspuns utilizator avertizat
| animalulferoce a răspuns (pentru Lucian2473):

E os

7 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Te ai lovit in cap de mult. am si eu nu ai probleme

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O fi chist? Umflatura e sub piele?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am si eu, este os, nu stiu daca toata lumea il are. este intre crestetul capului si ceafa, si pe mijloc?

| gogu220 a răspuns:

În principiu poţi consulta si un medic, dar dacă e cum spui, nu iţi face griji, mulţi oameni au aşa, chiar şi eu.

| Gabriel2424 a răspuns:

Este un cos inflamat, e in spatele gatului si e umflat si rotund?