| deyu121 a întrebat:

De ceva timp mi-au iesit in talpi niste bubite mici si rosii care nu ma dor deloc,ci ma mananca ingrozitor,Ce sa fac? M-am dat cu multe creme,acum folosesc una noua,azi am cumparat-o, dar simt ca nu o sa imi treaca. Aveti vreo idee ce e asta sau cum se trateaza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Poate fi o reactie alergica. Ar fi bine sa te examineze un medic.
http://www.i-medic.ro/boli/alergia

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poate fi vorba de o dermatită sau de o alergie!
TREBUIE să mergi la un control la medicul specialist dermatolog pentru confirmarea diagnosticului şi tratamentul adecvat!

Evident, ÎNTÂI mergi la medicul de familie pentru Trimitere la Dermatologie.

Dacă medicul dermatolog consideră că e vorba de o alergie, atunci vei fi îndrumat/ă către medicul specialist alergolog!

Toate cele bune.

| Миха a răspuns:

Du-te la medic si nu glumi cu asa ceva
Cred ca ai ciupearca
Du-te la dermatolog, sau la alt specialist recomandat de medicul de familie