| GabiRo a întrebat:

De o saptamana cand inghit ma doare laringele! E ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RedTurtleeee a răspuns:

Ai inceput de raceala.Prima data te doare laringele si dupa incepe sa te doara capul, sa ai febra etc.du-te la doctor

| GabiRo explică (pentru RedTurtleeee):

Ai avut dreptate.Dar nu m-a durut capul.In schimb am facut febra si ma tine gatul deocamdata.

| RedTurtleeee a răspuns (pentru GabiRo):

Eu prima data am avut putin gatul uscat ca sa zic asa si dupa cateva zile a inceput sa am febra si sa ma doara capul. Apoi m-am dus la doctor si mi-a dat pastile de supt si cateva de luat odata pe zi.In ultima zi mi-a aparut un fel de intepaturi de tantar extinse pe picior si a trebuit sa fac o injectie in sold si dupa 1h nu am mai avut nimic.Deci iti recomand sa faci injectie si iti trece repede, gen intr-o zi esti ca nou

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai merge la medic ai afla daca e ceva grav.

| DrGoogle a răspuns:

Ai îngâtită trebuie sa iti iei ceva de supt.

| GabiRo explică (pentru DrGoogle):

Ce este ingatita?

| DrGoogle a răspuns (pentru GabiRo):

Ai baut ceva rece si erai înfierbantat

| GabiRo explică (pentru DrGoogle):

Si ar trebui sa iau niste pastile de supt sau orice ce poate fi supt?

| DrGoogle a răspuns (pentru GabiRo):

Faringosept

| Turbo223 a răspuns:

Mi s-a întâmplat și mie. Durerea era oribila.Consulta un medic, pot fi mai multe cauze, dacă știam cauza durerii aproximam cât de grav e, dar totuși nu sunt doctor.