| Ioana184 a întrebat:

De câteva zile a început să mi se ia pielea de pe palme, nu mă doare dar nu înțeleg de ce mi se ia. O fi de la lipsa de calciu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Poate fi de la dezinfectant folosit prea des. Poate fi si de la detergentul de vase; unele iti ataca mainile.

| Ioana184 explică (pentru ardnaxur1961):

Spăl vasele in fiecare zi, cred că de la detergent e, mulțumesc

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Cel mai probabil te speli foarte des pe maini iar sapunul agreseaza pielea si ai nevoie de o crema hidratanta. Poti incerca Cien de la Lidl sau Nivea.

| TheGentleman a răspuns:

De la prea multă m@sturbare. Rărește-o!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Folosește mănuși pentru diversele activități ca să îți păstrezi mâinile catifelate.
Folosește săpun solid natural și o crema de mâini după gust.

| NuCitescNotificari a răspuns:

Da, e de la lipsa de calciu