| anonim_4396 a întrebat:

De vreo 2 zile pielea dosului palmei mainii drepte este uscata in comparatie cu cea a mainii stangi si se duce jos daca ma scarpin. Stie cineva de la ce poate fi si ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AnOnImuSS1 a răspuns:

Salut,poate fii o iritatie sau o alergie probabil ai atins ceva sau ai lucrat cu suprafete sau substante gen clor sau var ..etc. si probabil aia e problema ..incearca crema Nivea sau de galbenele ori crema cu aloevera, adreseaza-te la un dermatolog.
P.S. spala-te pe maini mai des si dezinfecteaza suprafata palmei!

| Davidovski a răspuns (pentru AnOnImuSS1):

Ma fac cu crema de maini destul de des, zilnic chiar.

2 răspunsuri:
| Andrei265268 a răspuns:

Poate ai noroc și ai doar pielea crepata de la apa sau Asa