| Adrian1555 a întrebat:

Salut TPU
Deci eu am fobie de insecte adica ( gandaci, paianjeni, tantari si gen d astea mai scarboase) nu muște sau fluturi
Astazi am avut o intamplare
Eram in camera mea care e situata in mansarda, geamul dupa cum stiti practic e pe tavan, l am deschis sa aerisesc si sa fac ceva ex fizice, si cand stateam am vzt ca era un pianjen pe parchet, mai mic, a cazut pe geam, am vzt ca a incercat sa intre sub mobila si cu toata fobia mea am inceput sa il lovesc cu pumnu, si dupa am pus ceva peste el pana m-am dus sa iau servetele sa il arunc de acolo, dupa ce am plecar imediat am inceput sa simt mancarimi pe tot spatele, efectiv se simteau cam rau, eu cred ca are legatura din cauza fobiei, acum voi ce parere aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Staif a răspuns:

Autosugestia! Un paianjen asa de mic, nu are atat de mult venin ca sa-ti produca iritatii. In Romania nici nu sunt din aia veninosi. Si apoi, nici nu te-a piscat.
Gindeste-te la asta si iti trece. Esti barbat, ar trebui sa "renunti" la fobii. Numai bine!