| anonim_4396 a întrebat:

Pentru fumatori.
M-am apucat de fumat, am fumat primul pachet de tigari. Dar nu inteleg ceva, eu cand fumez nu simt placere, adica trag din tigara, tin fumul putin in gura si apoi il expir. Nu simt nici o placere, adica ca si cum as manca ceva si as zice "ce buna a fost, mai vreau".
Fac eu ceva gresit? Sau de fapt asta insemna a fuma, a trage din tigara asa, de plictiseala sau cu prietenii.
Nu cred ca as putea deveni vreodata dependent, nu vad cum.
Ce parere aveti? Fumez eu gresit sau asa e pentru toata lume?

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este evident ca esti micut de varsta si imatur, odata ce esti total incapabil sa intelegi ca tigara este cancerigena si fumatul poate da dependenta!
Daca ai mult timp la dispozitie si te plictisesti, ia de citeste romane, invata la materiile scolare, fa ceva ce-ti poate fii util in viata, nu ceva ce-ti distruge sanatatea.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pai ala e fumatul. Bagi fum, te ustura putin gatul, puti, iar partea buna este ca iti ramane (uneori) o aroma ok in gura.
Nu e nimic mai wow, trebuie doar sa fii prost destul, ca sa devii dependent.

| stefannnnn222 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Exact. dependenta de tutun e ciudata, sa fii nebun sa devii dependent de un gust amarui sau cum o fi

| VoidEternal a răspuns:

"Fac eu ceva gresit?"
Greșit a fost să te apuci.
Problema este că omul se obișnuiește cu orice.

Fă-ți o favoare și renunță acum cat nu simți nevoie să fumezi in continuare. Nu vei avea decât de câștigat.

| 1997onur a răspuns:

Mulți fumeza sa fie accepți in grupuri sa fie și ei cool alți fumeza din prostie alți nu au ce face cu sănătatea lor și își bat joc de bani lor munciți și sânatata lor

Iar tu fumezi sa simți plăcere ce credeai ca este fumatul? Ciocolata laughing) fumatul nu-i deloc dar deloc bun îți bați joc de sănătate ta cu propri tai bani lăsând la o parte bani bani poți săi faci orincad muncești cinstiti și ai bani dar sănătatea nu se mai întoarce înapoi ai grija de ce alegeri faci dacă In viața ta

Cel mai bine ai grija de sănătate ta tu stii mai bine ce este cu adevărat mai bine pentru tine eu ti-am dat sfat frățește cu adevărat

| stefannnnn222 a răspuns (pentru 1997onur):

Pai asta zic. Cineva fumeaza doar ca sa fie acceptat in grupuri sau sa se integreze, sau sa fie cool. Dar nu e nici o placere, adica placere fizica in a inhala acel fum. nu? Adica, eu asa am simtit.

| 1997onur a răspuns (pentru stefannnnn222):

Nu am încercat in viața mea sa fumez nici macar cum sa-ti spun nu știu nu am fumat in viața mea nu am avut nici nu am curiozitate sa încerc vreodată deja îmi ajunge ce văd cu ochi mei cum ajung uni de la fumat și in ce pericol își pun Sănătatea fumatul nu face nimic bun nimic bine tot ce face este numai rău atât nimic altceva

| Ștefaniq a răspuns:

Câți ani ai?

| stefannnnn222 a răspuns (pentru Ștefaniq):

20.
pare o intrebare aiurea, dar chiar e serioasa. Eu nu simt placere cand fumez, sau nevoia de a fuma mai tarziu. Daca fumez, o fac ca vreau voit, nu ca simt nevoia.
Si am crezut ca asa e si la restul fumatorilor, de aceea am intrebat.

| Dariaa90 a răspuns:

Simplu, tutunul nu oferă senzații de plăcerelaughing ca sa ți dau un exemplu, te apuci de cărat greutăți doar de dragul plăcerii când lași greutatea jos. Atâta tot!

| stefannnnn222 a răspuns:

Dezvolta, arunci asa cu jinciri aiurea...