| GeorgePiticul a întrebat:

Salut.TPU.Eu am fost unde stau eu la un rau si am innotat,dar am mai inghitit uneori apa. Urmatoarea zi a inceput sa imi ghioraie matele, am luat 2 pastile de furazolidon, am baut o cana de ceai de menta si nimic.am luat si un paracetamol chiar si tot nimic.Trebuie sa mentionez ca am 12 ani. ajutati-ma, ce spuneti, dimineata imi va trece?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

Bea cate o ceasca de ceai de menta inainte de fiecare masa, ia Smecta, cate 1 plic de 3 ori pe zi (dizolvat in 50 ml de apa sau ceai) si tine regim cu apa minerala, ceai de menta, supa de morcovi (1/2 kg de morcovi la 1 litru de apa, cu un praf de sare. Se fierbe supa si apoi se paseaza sau se da la blender), orez fiert cu sare, mere coapte, branza de vaci, paine prajita, carne fiarta (de pasare sau de vita).
Daca starea ta se inrautateste sau daca nu vezi nicio ameliorare in 2-3 zile, mergi la medic, poate fi nevoie de un tratament medicamentos mai agresiv.

1 răspuns:
| alinutza92r a răspuns:

Eu as spune sa te duci sa consulti un medic, pentru ca nu e normal ceea ce ti se intampla!
P.S.- nu mai lua pastile fara recomandarea medicului/farmacistului