| anonim_4396 a întrebat:

De ce mi se rup unghiile? Cand eram foarte mica mi-am tarait unghiile prost si foarte urat. De ceva ani incerc sa le rotunjesc si mi-a fost greu pentru ca am unghiile mici. Cred ca asta este deoarece nici nu le las sa creasca mult. Multi mi-au zis ca le tai prea din carne si le am prea mici. Asa ca le-am lasat sa creasca si se rup! De ce?

3 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Foloseste o crema pentru intarirea unghiilor, se rup deoarece sunt prea fragile, nu sunt destul de tari.
Iti recomand Crema pentru maini si unghii Hegron http://www.atshopping.ro/product.php?id_product=94

| kaya a răspuns:

Unghiilor trebuie sa le acorzi mai multa atentie...in primul rand nu le mai taia din carne in al doilea rand mergi si cumpara ceva pentru intarirea, exfolierea si protejarea unghiei, daca cresc si se rup cu toate ca le ingrijesti poate fi si din cauza lipsei de calciu. Poti lua si vitamine pentru par si unghii sau incearca si afla cateva metode naturiste pentru ingrijirea unghiilor...Numai bine

| AdelinaC a răspuns:

Ai lipsa de vitamine.Cumpara-ti acetona cu vitamine de la magazin, sau chiar ia-ti niste vitamine(in spacial Calciu) de la farmacie. Da-ti unghiile cu lac(sa nu fie oja)si ti se vor intari in timp.